„ŻAGLE” Liceum Stowarzyszenia „Sternik”
Zbigniew Jagiełło :

Zbigniew Jagiełło

Od 2009 r. Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.  Jest Członkiem Zarządu Związku Banków Polskich oraz międzynarodowej organizacji Institut International D’Etudes Bancaires. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Kongresu Bankowości Detalicznej organizowanego przez Gdańską Akademię Bankową. W przeszłości prezes zarządu  Pioneer Pekao TFI S.A.  oraz szef dystrybucji  Pioneer Investments w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE). Był przewodniczącym Rady Nadzorczej Pekao Financial Services Sp. z o.o., wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Pekao Pioneer PTE S.A., członkiem Rady Nadzorczej spółki giełdowej Ciech S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego S.A. Pełnił także funkcję Przewodniczącego Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Solidarności Walczącej. Głosi ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Małgorzata Głębicka :

Małgorzata Głębicka

Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. Jest inicjatorką i organizatorką akcji charytatywnych, projektów aktywizujących lokalną społeczność oraz działań na rzecz potrzebujących, także Polaków z Kresów wschodnich. Ma doświadczenie w branży finansowej oraz medialnej. Była związana z Polskim Radiem RDC oraz Radiem Kolor, gdzie koordynowała projekty dla kluczowych klientów stacji. Ponad pięć lat pełniła funkcję dyrektora samorządowej instytucji kultury w podwarszawskiej Kobyłce, gdzie skutecznie realizowała projekty kulturalne angażując się w pracę społeczną na rzecz mieszkańców miasta.

Maciej Musiał :

Maciej Musiał

Aktor i prezenter telewizyjny. Szerzej znany przede wszystkim z roli „Apacza” w „Czasie honoru”, Tomka w „Rodzince.pl” oraz jako prezenter muzycznego programu „The voice of Poland”. Maciej Musiał debiutował jeszcze jako nastolatek w telewizyjnych serialach. W 2013 r. zagrał główną rolę w filmie „Mój biegun”, opowiadającą historię Jaśka Meli. Na swoim koncie ma także wiele ról dubbingowych, a także występy w programie „Kocham Cię Polsko”. Był też ambasadorem Światowych Dni Młodzieży 2016, zorganizowanych w Polsce. Od 2016 r. student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Mateusz Mach :

Mateusz Mach

Młody przedsiębiorca z Lęborka, prezes i właściciel firmy FiveApp. W 2015 r. jako 17 latek stworzył aplikację Five, mająca trafić głównie do świata hip-hopowców. Okazało się, że appka jest świetnym narzędziem w komunikacji z głuchoniemymi. Jego produkt dostrzegły światowe media, a o młodym Polaku pisze „Business Insider”. W 2016 r. fundusz European Venture Investment Group (EVIG) wycenia aplikację na poziomie miliona złotych i inwestuje w jej rozwój. W 2017r. znalazł się na liście „30 under 30” dla 30 najważniejszych przedsiębiorców w Europie, którzy nie skończyli jeszcze 30 roku życia. Obecnie studiuje na uniwersytecie w Abu Zabi i rozwija swoje projekty biznesowe.

Robert Makłowicz :

Robert Makłowicz

Dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny i podróżnik. Przygodę z mediami rozpoczynał jako dziennikarz, pracując m.in. w Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” i „Wprost”. Szerszej publiczności jest jednak znany przede wszystkim jako podróżnik i krytyk kulinarny. Zasłynął tym, że jako jeden z pierwszych dziennikarzy w Polsce, prowadził programy kulinarne, podróżując po świecie przybliżając widzom kulturę, nie tylko kulinarną, innych państw oraz różnych zakątków naszego kraju. Jego najbardziej znane programy to Podróże kulinarne Roberta Makłowicza oraz Makłowicz w podróży.

Jakub Szymczuk :

Jakub Szymczuk

Fotograf prasowy. W swojej karierze współpracował z „Dziennikiem Polska The Times” oraz „Gościem Niedzielnym”, zajmował się także fotografią studyjną oraz reklamową. Jego prace są portretem współczesnej Polski, a często także najlepszym komentarzem do tego, co dzieje się wokół nas. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w ogólnopolskich konkursach za swoje fotografie. W 2014 r. w ramach Grand Press Photo przyznano mu tytuł „Zdjęcie Roku”, przedstawiające krwawe wydarzenia w Kijowie, podczas ukraińskiego Majdanu. Ta sama fotografia zyskała miano „Zdjęcia Dekady”. Od 2017 r. pracuje jako fotograf prezydenta Andrzeja Dudy.

Jadwiga Emilewicz :

Jadwiga Emilewicz

Politolog, menadżer kultury i polityk. W przeszłości wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie oraz dyrektor Muzeum PRL-u w Nowej Hucie. Współzałożycielka kwartalnika Pressje. W latach 1998–2002 była radcą prezesa Rady Ministrów w Departamencie Spraw Zagranicznych. Koordynatorka Instytutu Teorii Polityki, członkini Oxford University European Affairs Society. Od 1995 współpracuje z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie. Zasiadała w sejmiku małopolskim jako radna. Od 2015 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, od 2018 minister przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Piotr Dardziński :

Piotr Dardziński

Politolog, doktor nauk humanistycznych, polityk. Wykładowca, a następnie asystent w Zakładzie Historii Doktryn Politycznych i Prawnych UJ. Od 2005 adiunkt w Katedrze Filozofii Polityki. Związany z Fundacją „Instytut Tertio Millenio”, także jako wiceprezes, od 2006 był dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, od 2011 szef Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. 2013-2015 r. wiceprezes Fundacji Lepsza Polska. Od 2015r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jakub Lipiński :

Jakub Lipiński

Przedsiębiorca, programista, wykładowca uniwersytecki, prezes i założyciel firmy Polidea, która od 2009 roku projektuje i tworzy oprogramowania mobilne dla firm na całym świecie. W 2012 r. Polidea sprzedała narzędzie do testowania aplikacji mobilnych Apphance do firmy uTest z USA, co zostało okrzyknięte „transakcją roku”. Jakub jest także jednym z pomysłodawców i twórców „Poli” aplikacji mobilnej, wydanej przez Klub Jagielloński, która pozwala, dzięki zeskanowaniu kodu kreskowego, na określenie tego, w jakiej mierze wybrany przez nas produkt jest polski.

Wojciech Przybylski :

Wojciech Przybylski

Socjolog, od 2016 r. prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Humboldt-Universität zu Berlin. Po studiach pracował w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz w kilku think-tankach w obszarze polityk publicznych. W 2011 i 2012 roku był doradcą Ministra Sprawiedliwości w obszarze deregulacji oraz Marszałka Województwa Małopolskiego w zakresie polityki regionalnej. Współautor ekspertyz i raportów badawczych w zakresie edukacji, rozwoju regionalnego oraz polityki innowacji. Od 2012 roku odpowiedzialny za projekty oraz rozwój w Krakowskim Parku Technologicznym, który zajmuje się wspieraniem współpracy nauki i biznesu, a mówiąc szerzej – wspieraniem powstawania biznesów innowacyjnych, szczególnie w branży IT.

Ryszard Florek :

Ryszard Florek

Polski przedsiębiorca, założyciel i prezes firmy FAKRO. W 1991r. wraz z żoną założył firmę specjalizującą się w produkcji okien i schodów. W 2012 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, za osiągnięcia w działalności charytatywnej i społecznej,. W 2013 w rankingu tygodnika „Wprost” został sklasyfikowany na 25 miejscu wśród najbogatszych Polaków. Jest także założycielem Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn :

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

Krakowska komediowo muzyczna grupa pięciu mężczyzn, łącząca w swoich występach humorystyczne piosenki ze zgrabną konferansjerką. Ich występy, nagradzane licznymi wyróżnieniami (m.in. Grand Prix 22. Mazurskiego Lata Kabaretowego, I miejsce oraz główna nagroda– PAKA 2017, Zwycięstwo w konkursie Life On Stage 2017 oraz występ przed Scorpions i LP podczas Tauron Life Festival Oświęcim). W swojej kilkuletniej karierze wypracowali sobie własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej.

Kraków Street Band :

Kraków Street Band

Unikalny zespół bluesowo- jazzowy, tworzony przez 8 profesjonalnych muzyków. Swoją rozpoznawalność zyskiwali na krakowskich ulicach, gdzie ich energiczne występy zawsze gromadziły pokaźne grono widzów, nierzadko porywając ich do tańca. Serca widzów ogólnopolskich podbili, dochodząc do finału telewizyjnego show Must Be The Music Tylko Muzyka. Zespół chętnie i często występuje na festiwalach, także zagranicznych. W tym roku reprezentować będzie Polskę na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”. Do tej pory mają na swoim koncie dwie płyty i pracują nad trzecią.

Forteca :

Forteca

Zespół historyczno- patriotyczny założony w 2006 roku. W swoich utworach poruszają przede wszystkim tematykę polskich bohaterów oraz walk o niepodległość. W swojej dyskografii mają już 5 albumów: „Żołnierz Polski”, „Słońce Wrześnie”, „Kto dziś upomni się o pamięć”, „Rotmistrz” oraz „Projekt nieZAKAZANY”. Muzyka Fortecy to rockowo- metalowe brzmienia z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami. Muzycy nie stronią jednak od nawiązań do twórczości lirycznej, wykorzystując dzieła K.K. Baczyńskiego, W. Broniewskiego, czy F. Konarskiego.

Tadeusz Polkowski „Tadek” :

Tadeusz Polkowski „Tadek”

Polski raper, założyciel i były członek hip-hopowego zespołu „Firma”. Od 2011 roku prowadzi solową działalność artystyczną. W swojej karierze skupia się przede wszystkim na opowiadaniu historii Polski i przypominaniu o rodzimych bohaterach. W 2012r. wydał pierwszą płytę „Niewygodna prawda”, którą promowały utwory „Żołnierze wyklęci”, upamiętniające takich ludzi jak: W. Pilecki, A.E. Fieldord, D. Siedzikówna. Organizator koncertów o tematyce patriotycznej, inicjator akcji „Rodacy Bohaterom”, której celem jest pomoc rodzinom polskich kombatantów zamieszkałych na Kresach. W 2014 zasiadł w Komitecie Honorowym Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce. W 2014 r. wydał kontynuację debiutanckiego krążka pt. „Niewygodna prawda II. Burza 2014”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close